WordCamp Poznań. Wykłady, warsztaty no i suszarka… Działo się!

9 lipca 2018

Agencja 360px.pl w kilkuosobowym składzie wybrała się w tym roku na WordCamp Poznań czyli dwudniową konferencję poświęconą systemowi CMS WordPress. Agenda obejmowała dwie ścieżki, zarówno ogólną jak i techniczną. Łącznie kilkanaście godzin wykładów w tematyce, która żywo nas interesuje.

Zawsze warto posłuchać tych, którzy na wordpressie zjedli zęby, bo można się czegoś ciekawego dowiedzieć a nawet jeśli nie, to chociaż potwierdzić swoje obserwacje.

Ścieżka techniczna w tym roku, można powiedzieć że odbyła się pod hasłem AUTOMATYZACJA. Tęgie głowy naszego programistycznego podwórka pokazywały jak można sobie uprościć życie, jakie nawyki sobie wyrobić i jakiego oprogramowania użyć, aby komputer odwalał ogrom roboty za nas. Dla każdego developera była to świetna okazja, aby zaczerpnąć do swojego środowiska, nieco dobrych praktych sprawdzonych u innych. Wszystko po to, aby ostatecznie klient nie miał wątpliwości, że nasza praca jest stawki warta.

Ścieżka ogólna też była bardzo ciekawa. Ubolewam jedynie, że nie dało się być w dwóch miejscach na raz. Dowiedzieliśmy się m.in. jakie praktyki w prowadzeniu biznesu należy stosować, aby każda ze stron umowy była ostatecznie zadowolona z wykonywanej pracy. Dowiedzieliśmy się trochę o dostępności stron dla niepełnosprawnych, SEO i Analityce.

Po solidnym zastrzyku wiedzy trzeba się odstresować, co rzecz jasna również przewidzieli organizatorzy i klub MUCHOS w Poznaniu pękał w szwach. Do tego warsztaty, gadżety, gra konferencyjna, obiad i wszechogarniające zrozumienie, bo nikt nas nie zrozumie lepiej, niż kolejne 350 osób które związały się zawodowo z WordPressem.

To wszystko sprawiło, że konferencja była zdecydowanie warta swojej ceny (140zł). Trzeba tylko jeszcze wprowadzić dobre praktyki w życie  i konferencja się zakończy. Dzisiaj jednak mogę powiedzieć śmiało – do zobaczenia na WordCamp Łódź w 2019r!

P.S.

Cieszę się, że zainteresował Cię artykuł o WordCamp 2018r no chyba, że suszarka ale ta musi zostać naszą słodką tajemnicą 😉