Łatwa zmiana hasła WordPress

8 marca 2022
Jak zresetować hasło w WordPress

Zdarzyło Ci kiedyś zapomnieć hasła do WordPressa? Gdy przestajemy się regularnie logować do panelu danej strony, bardzo łatwo o to, aby ustawione tam hasło wyparowało z naszej pamięci. W sieci znajdziesz kilka sposobów na rozwiązanie tego problemu jednak poza standardowym resetem hasła z wykorzystaniem maila, wymagają one od nas trochę więcej pracy lub wiedzy. My mamy dziś dla was nowość, której nie znajdziecie nigdzie indziej! Przygotowaliśmy dla was specjalny skrypt, który po wrzuceniu do folderu strony pozwala ustawić nowe hasło dla każdego utworzonego wcześniej użytkownika, bez żadnych pytań!

360px Password Changer for WordPress – przywracanie hasła za pomocą FTP

Ten prosty skrypt pozwala szybko zmienić hasło dowolnego użytkownika stworzonego w WordPress. Wystarczy wrzucić plik do folderu w którym zainstalowany jest WP i uruchomić go w przeglądarce.

360px Password Changer screenshot step 1

Od razu ukazuje się nam lista użytkowników. Wystarczy kliknąć przycisk, wpisać nowe hasło, potwierdzić je i zapisać zmiany. Ważne aby po zmianie hasła usunąć skrypt z serwera. Pozostawienie go moze prowadzić do wielu incydentów, których raczej nie chcemy doświadczać 🙂

360px Password Changer screenshot step 2

Jakie są zalety naszego skryptu do awaryjnej zmiany hasła w WordPress? Nie zadaje żadnych pytań ani nie wymaga od Ciebie znajomości loginu, ID użytkownika, dostępu do maila usera czy aktualnej fazy księżyca 🙂 Łatwo, szybko i skutecznie! Te zalety są szczególnie ważne dla osób pracujących na stronach, których sami nie tworzyli. Klienci często nie są w stanie podać nam wielu informacji. Każdy pamięta jednak hasło do hostingu bo finalnie trzeba go co rok opłacić aby strona działała 🙂 Posiadając więc możliwość zalogowania się do serwera możemy szybko zmienić hasło nie mając żadnej wiedzy o utworzonych wcześniej użytkownikach.

Jak odzyskać hasło w WordPress – zmiana hasła w bazie danych

Poza wspomnianym już wcześniej resetem hasła, odzyskać je można za pomocą phpmyadmin, czyli ręcznie wpisać hasło w bazie danych. Aby tego dokonać trzeba zalogować się do panelu, wyszukać odpowiednią tabelę, użytkownika, po czym wpisać nowe hasło w odpowiedniej rubryce. Tyle, ze hasło powinno być tutaj wpisane w zaszyfrowanej formie. Trzeba więc znaleźć odpowiedni generator i dopiero wtedy podmienić ciąg znaków. Praca na bazie danych jest też ryzykowna i może doprowadzić do awarii strony. Zdecydowanie jest to opcja jedynie dla doświadczonych administratorów.

Jak zresetować hasło w WordPress – edycja pliku wp-login

Hasło WP zresetować można również przez edycję pliku wp-login.php lub jego odpowiednika jeśli adres logowania został zmieniony. W tym wypadku trzeba jednak znać ID użytkownika, którego hasło chcemy zmienić. Jeśli nie jest to problem to wystarczy wpisać poniższy kod:

wp_set_password(’hasło’,ID-użytkownika);

Zapisujemy zmiany, logujemy się na swoje konto po czym usuwamy kod z pliku. Jeśli dobrze przeszukacie internet pewnie uda wam się też wpaść na skrypt podobny do 360px Password Changer, czyli Emergency Password Reset Script. Do jego użycia trzeba jednak znać login użytkownika, którego hasło chcemy zresetować.

Gdy nic nie działa…

Gdy wszystkie metody zawiodły lub co gorsza na stronie pojawił się błąd krytyczny, skontaktuj się z nami a chętnie pomożemy Ci we wszystkich naprawach strony czy sklepu!