Jak Direct Admin skonfigurować zewnętrzne domeny dla WPML ?

Przy okazji uruchamiania anglojęzycznej wersji naszej strony natrafiliśmy na pewien problem.

Jedna z najlepszych wtyczek do tłumaczeń jaką jest niewątpliwie WPML (The WordPress Multilingual Plugin), posiada wbudowaną opcję, która zezwala użtkownikowi na użycie osobnych domen dla każdego z języków dostępnych na stronie. Wszystko to przy zachowaniu jednego panelu WordPress, bez konieczności instalacjii wielu jego kopii.

W naszym przypadku positanowiliśmy wersję angielską uruchomić pod adresem https://360px.agency

WPML Wybór domen

I tutaj zaczęły się schody. O ile konfiguracja na wielu hostingach nie stanowi większego problemu, to użycie do tego celu Direct Admin jest już mniej intuicyjne. Zwyczajowo dodatkową domenę wystarczy skierować na ten sam katalog w którym znajduje się pierwotna instancja wordpressa.

Poszliśmy tym tropem i ustalilismy, że zmiany należy dokonać w zakładce „Własne konfiguracje Httpd” na poziomie Administracyjnym panelu DA. Jeśli nie mamy dostępu do poziomu administracyjnego to już na tym etapie musimy się skontaktować z supportem hostingu.

Jeśli jednak dostęp mamy to przechodzimy dalej, wybieramy domenę obcojęzyczną i w własnych regułach wpisujemy następującą komendę i dajemy zapisz:


|?DOCROOT=/home/nazwa_usera/domains/360px.pl/public_html|

360px httpd

To jednak nie wszystko. Po poprawnym zapisaniu domena nie zacznie jeszcze działać prawidłowo. Należy również edytować jej strefę DNS. W tym celu na poziomie użytkownika należy dodać odpowiedni wpis w DNS z gwiazdką *

Jak już wykonamy wszystkie czynności to możemy wybrać się do panelu WPML aby zapisać i sprawdzić czy ustawienia zostały skonfigurowane poprawnie.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (1 głosów, średnia: 4,00 z 5)
Loading...

Adres Biura
360px Sp.z.o.o.
ul. Sadowa 10,
41-200 Sosnowiec

NIP: 6443546391
REGON: 381910184

Adres Korespondencyjny
ul. Gwiezdna 8/10,
Sosnowiec 41-218